PŘÍRODAWILDLIFEOCHRANA

 "Absolutní prioritou mé fotografické & dokumentární tvorby jsou dlouhodobé projekty, které úzce propojují svět fotografie a ochranu přírody. V terénu využívám jak klasickou techniku, tak i tzv. DSLR fotopast, což je "podomácku"  zhotovená sestava složená ze zrcadlovky, externích světel a pohybového senzoru - stavím si své fotografické studio uprostřed lesa a to doslova. 

  Na své cestě jsem dosud posbíral hrstku ocenění v tuzemských i zahraničních soutěžích, mimo jiné v International Photographer Of The Year, Wildlife Photo Contest, Asferico, Nature's Best Photography & Nature's Best Photography Asia, Nature TTL, FEP Awards, BigPicture: Natural World Photography Competition, OneEyeland World´s TOP10 wildlife photo contest či Siena International Photo Awards. 

Jako jeden ze členů mezinárodní poroty jsem hodnotil snímky Czech Nature Photo 2020 a o rok později jsem se stal jejím předsedou.

Několik autorských obrazů bylo součástí největší tematické výstavy tygřích fotografií ve slavné Royal Albert Hall v Londýně, snímky indických nosorožců, medvědů či levhartů zase zdobí prestižní knižní publikace Remembering Rhinos, Remembering Bears, Remembering Leopards and Remembering Tigers. Svými obrázky podporuji i další dobročinné projekty jako jsou New Big 5 či Prints for Wildlife..."


Vladimír Čech ml.